Postovani,pre godinu dana mi je otkriven koksaki.Imam priraslice na srcu i astmu navodno od toga.U toku ove godine sam dobila hsv1 i adeno virus.Prelezala davno EBV i citomegalo.Nemam hiv ni heoatitise.Moje pitanje obzirom da sam i dalje lose da li Ebv moze da obara imunitet godinama?Kao i ostali herpesi koje imam u organizmu.I da izazivaju bolove u nervnim zavrsecima?Hvala unapred...KS mi je super osim limfocita koji su na gornjoj granici.Imunoglobulini u granici.

    Odgovoreno: 19. 02. 2020.
    • Mnoge virusne infkcije deluju imunosupresivno, pa i one iz grupe herpesvirida. Ne vidim razlog da vi imate neku manifestacije imunosupresije, A "bolni nevni završeci" svakaako nmaju veze s tim. Priraslice na perikardu, mogu biti posledica coxackie virusne infekcije srčane kese, perikarditida, a astma de novo, mislim da nije.