Da li je moguce da devojka prenese HIV decku tokom oralnog odnosa. Tj devojka zadovoljava decka oralno i ima herpes na usni? A da decko pri tom nije ejakulirao?

    Odgovoreno: 19. 02. 2020.
    • Verovatno da ne može, a prenošenje je samo moguće ejakulaciom ako je osoba inficirana. Samo ako u pljuvački ima vidljive krvi, tom s pljuvačkom HIV može preneti preko sluznice usne duplje, ili urogenitalne sluznice. Herpes na usni nema mnogo značaja, No, ipak je najvažnije da li ta devojka ima ili nema HIV infekciju.