Poštovanje doktore,
    moje pitanje se odnosi na hepatitis B kojeg sam nosilac od rodjenja, prije 7 godina momak je dobio virus od mene, jer smo imali nezaštićen odnos, od tada stalno pri odnosu koristimo zaštitu, nakon 1 godine njegov nalaz markera na hepatitis je bio negativan, pa me interesuje da li možemo da imamo odnos bez zaštite, šta da radimo da on ne dobije virus i da li može ponovo da dobije, interesuje me i kod poroda da li mogu preneti na bebu.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • seksualni odnos bez zaštite je opasan jer se može preneti promenjeni virus ( ako se vaš virus tokom godina mutacijama promnio). Možete roditi zdravu bebu uz mere predostrožnosti i lečenja ( antivirusna tearpija, imunizacija bebe i carski rez)