Na Torlaku su mi radili analize na Coxsackie viruse B1-B5. Rezultati su: CB1 1:256 CB2 1:16 CB3> 1:1024 CB4 1:256 CB5 1:512 u prvom serumu, a u drugom nakon 15 dana CB1 1:256 CB2 1:16 CB3> 1:1024 CB4 1:512 CB5 1:512.
    Izmedju ta dva rezultata sam radila IGM- normalan i IGG 157. EKG i UZ srca su mi normalni. Od oktobra sam na 20 dana bila bolesna, a u izmedju izmedju tih bolesti mi se pojavljivala temperatura do 37.4 koja me je u decembru oborila. Krenula sam na lečenje kod infektologa. Sreća pa je sve bilo dobro osim ovih rezultata za koksaki, sa tim sto su i ti rezultati sa IG ok. Imam kontrolu sa ovim rezultatima sa Torlaka sledeće nedelje. Meni su sad te temperature redje. ali sam slomljena, pola coveka, zadišem se za tren, srce mi se popne u grlo, cesto mi se zavrti u glavi od tog osećaja. Krvni pritisak mi je normalan. Neprijatno mi je da opet kazem doktorima da mi nije dobro jer oni svaki put kazu "ma dobro vam je". Rezultati mi nimalo nisu jasni a kontrolu imam za nedelju dana. Imala sam i pre devet godina koksaki. Bile su niže vrednosti razređenja seruma. Ne znam ni sama tačno sta da vas pitam, neprijatno mi je i da vas pitam jer su mi doktori zaista divni. Možda samo da li je moguce da ovi simptomi potiču od tog titra koksakija?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • Simptomi, zadnjih 9 meseci. Umor kvadricepsa, gubitak težine, pad energije, suve jagodice prstiju, veoma istaknute limfne žlezde na preponama. Krv i urin u ref. vrednostima.  Internistički pregled ok, ultrazvik abdomena ok,  kardiološki pregled ok neurološki ok.  Postojala je sumnja na polineuropstiju, ali je otklonjena. Fizijatar ok. On me je i uputio na analizu koji prilažem ispod. Svestan sam da prisustvo virusa ne znači akutnu bolest. Preležao meningitis sa 7 godina, sada imam 54. Molim Vas za komentar i savet. Hvala