Postovani, imam pitanje vezano za ARS. Da li su u ARS-u uvecani svi limfni cvorovi, da li se uvek javlja groznica(treskavica) i nakon koliko vremena se javlja od izlaganja virusu?

    Odgovoreno: 18. 01. 2019.
    • ako mislite na akutni retrovirusni sndrom, on se najčešće javlja u okviru nekoliko nedelja od prodora HIV-a u organizam i uglavnom ima povišenu temperaturu kao simptom, iako to nije obavezno, blaži oblici bi mogli da protiču  samo kao prolazno povećanje limfnih žljezda u više regija, sa ili bez ospe na telu