Postovani, pre mesec dana radjna je elisa test i wester blot na yerseniju i boreliju, na oba rezultata pise granicno reaktivna i na igg i igm, mozete li mi objasniti da li to znaci da sam trenutno zarazena? Isto tako pozitivna sam ina toxoplasmu gondi i koksaki virusom! Od svih mojih simptoma najvise me brine mucnina koja traje evo vec 3 mesec! Pocela sam pre dva dana sa terapijom dovicinom

    Odgovoreno: 19. 01. 2019.
    • ELISA je preliminarni test za boreliju, mora neki potvrdni imunoblot  test, postoji lažna pozitivnost, toksolpazmu ima oko 40% Srba i 60% Francuza, a coxackie virusi svi, tao da vaše tegobe nenaju veze sa tim mikroorganizmima