2011 sam imala simptome toksoplayme/uvećani limfni čvorovi vrata, uva, glave. Primila sam i terapiju i sve je prošlo. Pre par dana mi se pojavio čvorić na ramenu, iyvadila sam krv i anemična sam, jako sam umorna. Čvorić se polako povlači. Interesuje me da li može ponovo da se pojavi toksoplazma.

    Odgovoreno: 21. 01. 2019.
    • kod imunokompetentnih se glandularna toksoplazmoza ne leči, prolazi spontano, čuvek se inficira jednom u životu i potom je infkcija latentna  i bezopasna za imunokompetentne, može da se reaktivira i izazove neku bolst u stnjima imunosupresije.