Pitanje je zapravo u vezi sa zdravljem moje devojcice 17 god. Proslog jula dijagnostikovan morbus kron. Autoimuna, od januara 2016 na remikejdu, terapija imuran, pentasa, controloc, folan. . Pre 14 dana 24h je imala temperaturu 39. 5-40. 1, ostala u bolnici i od prvog jutra bez temperature uopste, kada su je otpustili odradili smo cmv igg 140 igm o. O5, ebv igg 79. 7 igm 79. 5 krvna slika nakon pada u bolnici u oporavku odmah ukinut imuran pitanje se odnosi na visok igg kod cmv i ebv gde su vrednosti izjednacene i obe pozitivne da li je u pitanju klasicna infekcija mononukleozom ili sve ima veze sa tako visokim igg kod cmv da li je uzrok toliko oboren imuni status imuranom i bioloskom zbog krona?

    Odgovoreno: 21. 01. 2019.
    • klinički beznačajna serpozitivnost na dva virusa, koje svi imamo u latentnom obliku, pošto ih steknemo u detinjstvu i uzrastu adolescenta. Istina je, ovi se virusi mogu reaktivirati u toku imunosupresij, kada su antitela bezznačajna, potrebno je uraditi virusnu DNK za oba