Postovani, da li ispravno razmisljam. Ako majka ima herpes bilo kod tipa pre trudnoce, ona svoja antitela prenosi tokom trudnoce bebi, cime je beba zasticena od tih virusa tokom poroda i par meseci nakon poroda, tj beba nakon poroda ne moze dobiti oralni ili gen herpes par meseci ukoliko je izlozena istima jer je stite ta antitela, a po njihovom iscezavanju beba im je podlozna?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • ako buduća majka iam genitalni herpes , a beba prolzi kroz porođajni kanal,  može da stekne teški neonatalni herpes, po život opasan, zbog čega se takva trudnoća završava carskim rezom (ako postoji rizik )