Postovani, da li je istina ono sto citam na netu da odsustvo igm kod gen herpesa ne znaci nuzno da nije doslo do primoinfekcije? Da li mogu imati primoinfekciju iako igm nije registovan, vec samo igg?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • primoifekcija ima svoju klinčku sliku, a može biti i asimptmatska;  većina seksualno aktivnih ljudi stekne taj virus, čemu zabrinutost i neptrebno testiranje-važno je samo da žene koje imaju česte epizode gnitalnog herpesa to saopšte lekaru pre porođja-zbog rizika da se inficira novorođenče, preporučuj se carski rez