Postovani, ako sam septembra bila poz na hsv 2 igg 2. 2, pa u decembru isto pozitivna na hsv2 igg 3. 1 (a mesec dana pre drugog testiranja imala napad herpesa sa sumnjivim simptomima pa nisam ni sigurna da je bio herpes a tih dana se desilo i zacece) mogu li verovati prvom testu da sam bila zarazena pre trudnoce obzirom da sam u zoni niske pozitivnosti?

    Odgovoreno: 24. 01. 2019.
    • gotovi svi seksualno aktivni su HSV2 seropozitivni, opasnost za novorođenče postoji tokom porođaja, te se kod žena koje imaju čste epizode gentalnog  herpesa prporučuj carski rez. Serpozitivnost, bez kliničkih simptoma,  nema klnički značaj