Postovani, moze li trudnica dobiti toksoplazmu ako je koristila kompjuter osobe koja cuva macke koje setaju van kuce, mislim, od kud mozemo znati higijena te osobe kakva je a u toku rada za kompjuterom grickalo se pa se trudnica plasi zaraze jer pre konzumacije grickalica nije oprala ruke?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • tksoplazmza se stiče najpre knzumiranjem junećeg mesa, a žene bi trebalo da se testiraju per trudnoće, pa ako nisu stekle tsoplzmu da se nje čuvaju preventivnim merama, a dobro je imati latentnu infekciju, što znači da neće biti stečena u trudnoći-komputr nij izvor infkcije