1. Proširene vene

    Pitanje broj: #150848

    Poštovani,

    Imam 30 godina i proširene vene na nogama, na unutrašnjem delu potkolenica i butina. Do pre par meseci su se pojavljivale samo na kraju napornog dana. Dosta sedim i stojim na poslu. Koristila sam Lioton gel bez preteranog uspeha, a sada su mi vene konstantno ispupčene po par mm iznad kože na nekoliko mesta, a na dva mesta su čak kao čvorići, grudvice. Zatim su mi se pre dva dana pojavili hemoroidi, valjda spoljašnji, ne bole me, ne krvare, samo osećam otok i nelagodu. Počela sam da pijem više tečnosti i jedem dosta voća, povrća. 1. Da li moram kod vaskularnog hirurga da me pregleda, prepiše čarape za vene ili ih sama mogu kupiti? 2. Da li treba da pijem i neke lekove?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Lioton gel Vam neće mnogo pomoći obzirom na posao koji radite. Najbolja terapija za Vas bi bila kompresivna terapija (elastična čarapa). U svakom slučaju bi bilo poželjno da se javite vaskularnom hirurgu radi pregleda i određivanja vrste i veličine elastičnih čarapa.