Postovani, Imam dugogodisnji problem sa venama(imala sam duboku vensku trombozu).Pre 2 dana pojavilo mi se crvenilo na desnoj nozi koje se uvecava(slika u prilogu).Da li je neophodna poseta lekaru?Od terapije sam pocela da koristim Lioton gel i Phlebodia. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 01. 2021.
    • Na osnovu ovoga što ste napisali najverovatnije se radi o trombofelitisu, tj. : upali vena sa trombozom vena. U svakom slučaju to je relativno hitno stanje u vaskularnoj hirurgiji i nemoguće je praktično da se leči u kućnim uslovima, trebalo bi da se napravi dijagnostika, da se utvrdi gde je tromb, da se isprati to stanje tako da nije moguće da se leči u kućnim uslovima. Ne postoje preparati, ne postoje kreme, ne postoji ništa što bi moglo da pomogne, često se daju ti preparati ali ne mogu da kažem da nešto pomažu u lečenju bolesti, pomažu u smanjivanju tegoba paijenata ali ne pomažu u lečenju.