Poštovani, Zelela bih da vam postavim pitanje koje je u vezi sa ispucalim kapilarima I i proširenim venama na nogama... Još uvek nemam proširene vene mada imam genetsku predispoziciju za to...Površinski kapilari su izraženi na nogama. Da li bih mogla preventivno da pijem Detraleks od 500mg i u kom periodu da bih delovala na svoje vene preventivno..... U toku leta imam problem, noge su mi teške... Posao mi je takav da stojim na nogama ili se krećem...Nisam gojazna imam 58 kg... Napišite mi vaše stručno mišljenje....
    Hvala....Srdačan pozdrav...

    Odgovoreno: 21. 01. 2021.
    • Venska terapija, posebno venska terpija ne postoji, to apsolutno ne postoji. Vi imate već vensku bolest, to je početna faza venske bolesti, pre svega ­­ti kapilari su početna faza venske bolesti tako da tu nešto da se pomogne što se tiče lekova zaista nije moguće. Preporuke zdravog života su preporuke za očuvanje zdravlja vena tako da neka posebna terapija zaista ne postoji.