Poštovani, imam problem sa proširenom venom na levoj nozi koja je u poslednjih mesec dana sve izraženija i bolniija. Pored toga, pojavila se i crvena tačkica koja je bolna i na dodir na samoj veni. Išla sam na ultrazvuk i dopler pre 3 meseca i nije bila tada ovakva. Nosim čarapu, pokušavam više da je odmaram i mažem ali me je sad ovo crvenilo i veća izraženost i bol zabrinula. Da li možete preko slike da pogledate i da vidite da li je u pitanju tromboza? Iz glavne vene ide..Svakako planiram opet da posetim vaskularnog kada prođe pandemija. Imam 26 godina.... Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 01. 2021.
    • Na osnovu ovoga što ste napisali najverovatnije se radi o trombofelitisu, tj. : upali vena sa trombozom vena. U svakom slučaju to je relativno hitno stanje u vaskularnoj hirurgiji i nemoguće je praktično da se leči u kućnim uslovima, trebalo bi da se napravi dijagnostika, da se utvrdi gde je tromb, da se isprati to stanje tako da nije moguće da se leči u kućnim uslovima. Ne postoje preparati, ne postoje kreme, ne postoji ništa što bi moglo da pomogne, često se daju ti preparati ali ne mogu da kažem da nešto pomažu u lečenju bolesti, pomažu u smanjivanju tegoba paijenata ali ne pomažu u lečenju.