Imam 37 godina, od 2009 godine imam problem sa prosirenim venaama ali nikada do sada nisam imala vece problene. Krajem septembra meseca javio se jak bol i grc pracen upalom. Lekar u nasoj opstoj bolnici (u Leskovcu) dao mi je terapiju fraxsoparinom od 0,6 x2,aspirin i flebodiju,takodje nosim i rlasticne carape.. Bol je nestao kao i upala,pitanje za Vas je da li mora operacija i koja metoda je po Vasem misljenju najbolja tj. sta Vi preporucujete?

    Odgovoreno: 21. 01. 2021.
    • Laserska operacija vena se izvodi u lokalnoj anesteziji, znači izbegavaju se rizici opšte anestezije, nije potrebna hospitalizacija. Ona je u principu dosta bolja u odnosu na sve ostale metode i superiornija je u odnosu na ostale metode u smislu brzog oporavka i bezbednosti tokom izvođenja. Priprema je u principu tipična, nije to ništa specijalno, uzmu se određene krvne analize i to je kratkotrajna priprema s obzirom da se operacija izvodi u lokalnoj anesteziji i s obzirom da je pecijent odmah pokretan. Oporavak je brz, zaista brz, naravno zavisi od aktivnosti kojima se pacijent bavi i posla kojim se bavi tako da i za najteže poslove je dovoljno 5 do 6 dana negog oporavka, tj. poštede od posla, nakon toga se pacijent najčešće vraća svojim normalnim radnim aktivnostima. Što se tiče životnih aktivnosti pacijent je nakon operacije sposoban da ponovo živi normalno.