Postovani, Hteo bih da laserski operisem izrazenu venu na desnoj nozi, ( krece iznad kolena ide polukruzno i zavrsava na listu). Sta se desava sa venom posle operacije? Da li postoje komplikacije od lasera, da li ta vena moze da truli i izazove trovanje tj. sepsu? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 01. 2021.
    • Laserska operacija vena se izvodi u lokalnoj anesteziji, znači izbegavaju se rizici opšte anestezije, nije potrebna hospitalizacija. Ona je u principu dosta bolja u odnosu na sve ostale metode i superiornija je u odnosu na ostale metode u smislu brzog oporavka i bezbednosti tokom izvođenja. Priprema je u principu tipična, nije to ništa specijalno, uzmu se određene krvne analize i to je kratkotrajna priprema s obzirom da se operacija izvodi u lokalnoj anesteziji i s obzirom da je pecijent odmah pokretan. Oporavak je brz, zaista brz, naravno zavisi od aktivnosti kojima se pacijent bavi i posla kojim se bavi tako da i za najteže poslove je dovoljno 5 do 6 dana negog oporavka, tj. poštede od posla, nakon toga se pacijent najčešće vraća svojim normalnim radnim aktivnostima. Što se tiče životnih aktivnosti pacijent je nakon operacije sposoban da ponovo živi normalno.