Molimo Vas da nam kazete kakve su nam mogucnosti da imamo djecu prirodnim putem. Suprug se lijecio kod urologa, jer je nalaz pokazivao azospermiju. Radjena je TESA, te je PH nalaz sledeci: U uzorcima se nalaze poprecno i koso presjeceni sjemeni kanalici,oblozeni germinativnim epitelom u kojem se nalaze svi celijski detalji,uobicajenih morfoloskih karakteristika. Jasno se uocavaju spermatogonije, primarni i sekundarni spermatociti, spermatide i spermatozoe. Prisutne su i Sertolijeve celije. Bazalna membrana je samo djelimicno zadebljala. MOLIMO VAS DA NAM ODGOVORITE JAKO NAM JE VAZNO VASE MISLJENJE. UNAPRIJED ZAHVALNI.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Obzirom da postoji normalan epitel i skoro svi razvojni oblici spermatozoida, vama je neoophodna vestacka oplodnja (ICSI) kojom se moze koristiti cak i neki od razvojnih oblika spermatozoida, ukoliko se ne mogu punkcijom (TESA) zreli spermatozoidi, koji se direktno ubacuju u janu celiju i ona ,tako oplodjena u materici. Znaci sansa za vas je vestacka oplodnja. dr Vojinov