DOKTORE MOLIM VAS DA MI OBJASNITE SLEDECI REZULTAT SPERMOGRMA: zapremina ejakulata- 2,4 vreme razvodnjavanja 15 minuta viskozitet- razvodnjen ph-9 normokineza-15% hipokineza-40% akineza-45% broj u jednom kubnom centimetru- 2500 000 ucelom ejakulatu-6000 000 normalne formr-21% patoloske forme: glava -50% vrat-6% rep-23% dijagnoza:oligospermija 2 da li postoji veliki problem?

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Postoji kako smanjeni broj spermatozoida , tako i njihova smanjena pokretljivost. Potreban je detaljniji uroloski pregled. Problem postoji ali je moguce i popravljanje spermograma u zavisnosti od uzrka koji je doveo do pojave smanjenog broja i pokretljovisti spermatozoida. dr Vojinov