Cenjeni Doktore Vojinov, da li verovati uopste laboratorijama u Srbiji?Njima je glavni cilj da zarade pare makar i lagali pacijente. U laboratoriji \"Konzilijum\" i \"Hexalab\" u Beogradu tvrdili su da i posle silne terapije jos uvek imam u velikom broju Enterococcus u spermi. Ali ja zatim NISAM koristio nikakvu terapiju i kad sam posle dve nedelje dana dao uzorak, nadju mi Escherichiu colli u malom broju?! A gde je \"nestao\" onaj \"veliki broj Enterococcusa\"? To su prevaranti, sve te laboraorije. Sta sad? Dal uopste piti lekove i koje i kojoj laboratoriji verovati? I da li je moguce da \"veliki broj Enterococcusa\" koji je bio tu tri puta nestane bez terapije i da se sad izoluje \"mali broj Escherichia\" a da sve to vreme od 2 meseca nisam imao sex. odnose i da sam sprovodio licnu higijenu? I koje je sredstvo najbolje za intimnu higijenu muskarca? Milan

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Ukoliko nemate tegoba moj savet je da ne uzimate AB vec da za mesec dana ponoviti spermokulturu. I mi imamo problem sa laboratorijama, tako da pravi odgovor na to gde je nestao Enterococcus nemam. Za licnu higijeno koristite tecni ili cvrsti sapun koji je je PH neutralan. dr vojinov