Postovani Dr., Od detinjstva povremeno patim od peckanja pri i nakon mokrenja. Medjutim, dugo, nekih desetak godina nisam imala problema (sada imam 27), osim mozda vrlo malo nelagode ponekad kad se prehladim. Nedavno sam pocela da osecam ponovo peckanje. Uradila sam urinokulturu i nalaz je sterilan. Otkrila sam da mi gotovo potpuno nestaju simptomi kad pijem 2 do 3 litra vode dnevno, ali cim prestanem (nakon 3 do 4 sata peckanje pocinje i samo). Pecenje se javlja u mokracnom kanalu, blizu spolja koliko mogu da odredim. Ginekoloski nalazi su mi uredni, i posto sam saznala da sam trudna, volela bih da znam kakve su moguce dijagnoze.

    Odgovoreno: 31. 08. 2008.
    • Mogucnost da se radi o infekciji (bez obzira na negativnu urinokulturu) je velika posto su upale besike kod zena najucestalije urolosko oboljenje. Obzirom da tegobe nisu intenzivne i vasu trudnocu, nije potrebno lecenje. Jedini savet je da u toku trudnoce jednom mesecno uradite UK sa AB, i da ukoliko bude pozitivna lecite infekciju dr Vojinov