Postovani doktore, pre par dana sam poceo da osecam jak sevajuci bol u desnom donjem delu stomaka. dan kasnije sam primetio da su uvecane preponske limfne zlezde. Uz uvecanje zlezdi bol se prosirio i na desnu mosnicu. Svi labaratorijski nalazi su u granici normale. Lekar opste prakse rekao mi je da je sve u redu i da ce bol proci za nekoliko dana. Ali bol je sve jaci, molim za vase misljenje. Unapred hvala...

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postoje dve mogucnosti da se radi o upali prostate pa se bol prenosi ka testisima ili se radi o pocetnoj upali epididima (strukturi koja lezi na testisu), a da se uvecane limfne zlezde javljaju kao posledica reakcije (odbrane ) organizma od infekcije. Potreban je pregled urologa i testovi na infekciju. dr Vojinov

Komentari na pitanje: #9754

    • Molim za misljenje lekara! Imam vec nekoliko meseci otecene i bolne limfne zlezde na desnoj preponi povezane sa desnim testisom. Radio sam sve rezultate koje mi je urolog preporucio od ultrazvuka testisa, mekog tkiva, spermokulture, urinokulture, laboratorije i sve je u redu. Dijagnoza testis migrans. Navodno imam setajuci testis i zbog previsa stajanja imam problem (bolove) . Doktor mi preporucuje sto vise odmora a ja zbog posla stojim 12 sati dnevno. Dali postoji neko drugo resenje mog problema i dali moze da bude opasnije? Unapred zahvalan!