Pstovani Pronadjena mi je UREAPLASMA UREALYTICUM >10 na 4-om> Koja je terapija za to? I molim Vas da mi objasnite koliko je opoasne ta bakterija, zasto se pojavljuje i koliko se dugo leci. I da li smemo da pravimo bebu dok pijemo terapiju.

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Ni manje ni vise opasnija od drugih. Prenosi se seksualnim putem. Lekovi mogu biti opasni za ploda ne bakterija, ali i uzimanje lekova bez upotrebe prezervativa nema svrhe. Ciprocinal tbl a 500 mg 2 x 1 tokom 10 dana, potom Runac tbl a 0,15 g x 2 tokom 10 dana, potom Dovicin caps a 0,1 g x 2 tokom 10 dana dr Vojinov