Za urologa -Doktore, hvala na odgovoru, ali molio bih vas za odgovor na još jedno pitanje, da li ima bakterija i virusa koje ne mogu da se otkriju jednostavnom bakterijološkom analizom urina u laboratoriji kada se nema uput od lekara opšte prakse i kada se ne naglašava za određenu bakteriju i ako ima, koje su?

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Herpes simlex virus tip 2 - genitalni herpes dokazuje se odredjivanjem AT (IgG i IgM) u krvi , a prenosi se iskljucivo seksualnim kontaktom. Narvno tu su i virusi hepatitisa Bi C i HIV virus. dr Vojinov