imam kamce zagllaven vo kanalot dva tri santina pred beshikata. dali e po dobro dase krshi llaserski ili da se vadi nekako so nekoi instrument odosdola. treba da se ima vo predvid deka imam sistemski lupus i lesno dobivam infekcia?!

    Odgovoreno: 20. 08. 2008.
    • Obicno je razbijanje kamena putem ESWL nemoguce zbog kostiju male karlice koje sprecavaju prolazak udarnih talasa. Da bi izbegli otvorenu hirurgiju, ukoliko je kamen zaglavljen i sacuvali bubreg , potrebna je intervencija kojom se ulazi kroz mokracni kanal i dolazi kroz besiku do kamena i isti se razbija , a delovi se vade malim kljestima, sto je za vas najbolji nacin. dr vojinov