Dobar dan.Pisem iz skoplja i imam 30 god. danas sam uradila krvnu sliku i biohemiski nalaz urine. Naod je pokazao da u urini imam proteine+ a u urini sedimenta Le su mi 8-10 epitel.kletke-dosta bakterije-dosta krv mi je uredna samo mi je sedimentacija 20 az to da dodam i da na levom bubregu imam kamencic sa dijametarom od 6 mm.interesuje me dali ovi naodi u mokraci su posledica od kamena ili je neka druga pricina. Hvala vam puno i pozdrav iz skoplja.

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Nalaz urina, pracen ubrzanom sedimentacijom ukazuje na prisustvo urinarne infekcije. Potrebno je dati urin na UK sa AB i zapoceti sa uzimanjem AB do nalaza urinokulture. Kemncic daje povecan broj eritrocita u urinu (krv) kada se pokrene, sto sada nije slucaj. dr Vojinov