Postovani, decku se pojavilo nesto na polnom organu, kao ranica, dan dva nakon toga mu je otekla limfna zlezda, ranica prolazi ali oteklina ne, osim toga nikavih drugih tegoba nema. O cemu moze biti rec, to se dogodilo nakon odnosa koje smo imali par dana posto ne zivimo u istom gradu, medjutim ja ne osecam nikave tegobe niti promene na sebi..

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Otecena limfna zlezda je znak da se ogranizam bori protiv infekcije koja je usla kroz tu ranu na penisu. Limfne \\lezde predstavljaju prvu liniju odbrane, i ukoliko se nakon nekoliko dana ne smanje potrebno je uzeti neki AB npr Ciprocinal ili predhodno uraditi testove na infekciju da bismo bili sigurni o kojoj vrsti infekcije se radi. dr Vojinov