Poštovani dr., imam 29 godina i izvjesne probleme sa sekundarnim sterilitetom i hiperprolaktinemijom. Već duže vrijeme sam na terapiji beomergonom, i povremeno klomifenom i dabrostonom. Danas sam radila nalaze iz kojih se vidi da mi je BUN: 7,6 (piše da su normalne vrijednosti od 2,5-6,4mmol/L). Obzirom da sam pročitala da povećana vrijednost ovog parametra pokazuje funkciju bubrega molim Vas da mi odgovorite da li se trebam zabrinuti zbog ovog nalaza ili ga možda trebam ponoviti? Da li terapija koju sam koristila može uticati na povećane vrijednosti ovog parametra! Unaprijed hvala na Vašem odgovoru!

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Ovi lekovi ne mogu uticati na povecanje ovog parametra. Posto je to povecanje minimalno savetujem da ponovite nalaz uz nesto manje unosenje belancevina zivotinjskog porekla dan pre kontrole. dr Vojinov