Postovani dr. moj muz i ja godinama se lecimo od steriliteta (azospermija). Muz je godinama pod raznim terapijama, hormonskim itd., spermatozoidi se pojave po koji pa opet po starom nema ih. mene intresuje posto moj muz ima velikih problema sa varenjem i svakodnevno uzima ranisan, gelusil obavezno a do skoro je uzimao i omeprol da li ti lekovi uticu na spermatogenezu nepovoljno? Unapred vam HVALA. zabrinuta

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Ukoliko i ovi lekovi mogu uticati na proces smanjenja stvaranja spermatozoida, zbog dugog uzimanja, ne mogu dovesti sigurno do pojave azoospermije. Za vas resenje predstavlja metoda vestacke oplodnje ICSI (iksi). dr Vojinov