Postovani Dr.Vojinov imam 37god. i problem sa nekom przecom upalom koja se prostire na oba testisa i oko donjeg trbuha.Na desnom testisu przeca upala je na oba kraja a na levom testisu oko sredine koja ide dalje u donji trbuh.Ovu upalu imam oko 4god.Erekcija je skoro nikakva.Rezultati nalaza stari 4god.su:krv bez povecanja vrednosti,Tumorski markeri:CEA 2,7ng/ml;AFP 4,47u/ml;BHCG 0,00mlu/ml;LDH 158U/L;HORMONI:FSH 5,6mlu/L;LH 5,22mlu/L;TESTOSTERON 7,35 nmol/L;Kultura urina sterilna;Uretra i Ejakulat izolirana saprofitna flora;Micoplazma i Ureaplazma negativne;SPERMIOGRAM Azospermija sa ponekim zivim spermatozoidom:Pretvaranje u tekucinu NE;Viskoznost 7,5;PROSTATA odgovara starosnoj dobi;MJEHUR slobodnog lumena i kapaciteta.TESTISI blago ehogene slabe sitnozrnaste str. parohima.Molim vas da mi kazete od cega je upala a nema bakterija.Koje nalaze da jos uradim.MOLIM VAS ODGOVORITE MI STO PRE unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Postoje upale prostate ciji je naziv hronicne nebakterijske upale (70%), gde se uzrocnik ne moze izolovati ali se zbog prisustva leukocita zna da se radi o upalama. Prostatitisi mogu dati takve tegobe,ali je problem i u nalazu azoospermije. Obzirom na vase tegobe, stare nalaze, kao i odsustvo spermatozoida, potrebno je uraditi ponovo spermogram, hromonski status, bakterioloske preglede, UZ urogenitalnih organa i odrediti prisustvo antispermatozoidnih AT u spermi i serumu, a potom se javiti urologu. dr Vojinov