Doktore imam jos par poslednjih pitanja u vezi pojave krvi u spermi.Izvinite molim Vas.Da li je pozeljno da uradim te nalaze s obzirom da vise nema krvi u spermi?Posto bih analize radio u privatnoj laboratoriji a to nije jeftino Vi mi recite sta je prioritet od ovog sto ste mi naveli tj koje analize da uradim sada a sta malo kasnije ili je pozeljno da uradim sve odjednom (spermokulturu sa AB,brisevi uretre na Chlmaydiu,urin na Trichomonas vaginilis,Mykoplasmu,ureaplasmu bakteriolosku kulturu sa AB)?Zatim sta je uzrok pojave krvi u spermi,tj kako dolazi do te infekcije?Da li mi Vi mozete dati neki antibiotik koji da pijem dok ne odem na pregled ili prvo moram otici da povadim te analize?Doktore najlepse Vam hvala

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Infekcija se prenosi kod mladih ljudi najcesce seksualnim putem. Iako nemate sada krv u mokraci, infekcija moze i dalje biti prisutna. Potrebno je je uraditi sve nalaze posto svi ukazuju na infekciju. Obzirom da nemate tegoba ne bih preporucivao antibiotike pre uradjenih nalaza. dr Vojinov