Moje veliko postovanje dr Vojinov Molim vas doktore da prokomentarisete moj spermogram. Nakon operacije varikokele i uzimanja vitamina E, cinka i L karnitina u kapsulama, sledeci su mi rezultati: Volumen 10 (x 10 na 3/L ) izgled belicast pH 7.9 Broj spermatozoida 33,0 ( x 10 na 9/L) pokretnih posle 30 minuta 0,62 slabo pokretnih 0,13 nepokretnih 0,25 Normalni oblici 0,62 patoloski oblici 0,38 Leukociti u v.p. 2-4 eritrociti / epitelne celije / fruktoza 1,0 Aglutinacija spermat. / Spermogram je radjen nakon 4 dana apstinencije. Da li je moguc prirodno zacece ili je to jako otezano radi odlaska na vestacku inseminaciju I jos nesto posto su suprizi folikulometrijom odredili da je 11 dan plodan da li ima veze da se suydrzavamo od seksa sve do tog dana ili je to nebitno, jer nam je jako stalo da supruga ostane u drugom stanju, jer ona ima 34 godine

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Naravno da je moguce. Imate nesto manji ukupan broj spermatozoida, i veci broj slabije pokretnih, ali to opet ne iskljucuje mogucnost zaceca. Potrebni su lekovi koji se popravlja pokretljivost spermatozoida, a i posle operacija varikocele prvi spermogram se radi nakon 4 meseca, jer je to period minimalan za oporavak spermatozoida. 11 dan je period oslobadjanja folikula i to moze da varira, tako da 4 dana pre i 4 dana posle 11 dana morate biti aktivni. dr Vojinov