poštovani doktore imamproblem sa mokrenjem.Od pre godinu ipo samo uz odredjen položaj mogu da mokrim normalno mada i to nije kao nekada dok se nije problem pojavio,a inače mlaz je tanak i imam osećaj kao da postoji neka prepreka.Posle silnih ispitivanja uradjena mi je cistometrija sa mokrenjem njihov zaključak je Cistometrijski kapacitet bešikeodgovarajućiSenzibilitet očuvan.Registrovana umerena hiperaktivnost detrusora uz nešto povećanu uretralnu rezistenciju.Moj urolog kaže da to nije ništa.Pošto sam se umorila od raznih pregleda prestala sam ići kod lekara ali pre dva meseca nastao je nov problem učestalo mokrenje i stalan nagon na mokrenje.Dobijala sam razne lekove radila urin i urinokulturu nalaz je bio uredu a moj problem i dalje prisutan.Osečami peckanje tačnije žarenje u predelu vagine a to peckanje ne osećam dok mokrim.Uradjena mi je cistoskopija i piše ovako orif.uretre intaktan uretra lako edemetozna i hiperemična i sam vrat bešike sa malo petehija i ekhimoza ostali deo bešike uredu.Kod ginekologa osim sekreta koji je treća grupa nalaz je uredu.Imam 39godina jedno dete l molim vas za pomoć jer ovaj moj problem postaje nepodnošljiv. Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Nalaz cistoskopije bi mogao ukazati na upalu mokracnog kanala. Moj savet> uraditi briseve uretre na Chlmazdiu, Mzcoplasmu ureaplasmu i bakteriolosku kulturu sa AB. Ukoliko je nalay poyitivan leciti infekciju. Uzeti lek koji se zove Tamsol i piti jednu tabletu dnevno. On smanjuje vasu povecanu uretralnu rezistenciju koja takodje moze biti uzrok tegoba dr vojinov