Postovani, Molio bi vas da bi odgovorite na par pitanja i date savet!Naime imam 20 godina i sa devojkom sa kojom sam duze vreme u vezi smo stupili u seksualne odnose.Sada imamo redovan seks ali ima tu I par problema u cemu vi nadam se mozete pomoci! Naime u toku odnosa moja devojka uvek ejakulira a imam problema sa ejakuliranjem!Nikad nisam ejakulirao u toku seksa osim kada mi devojka pomogne rukom, pa cak I tad ne mogu (cak i kad ne masturbiram 2 dana)!Da vam samo objasnim moj problem do kraja! Operisao sam fimozu u 18 godini I godinu dana posle toga postajem vrlo malo osetljiv (koristim najtanje Durex kondome) I opet slabo osecam bilo sta.Trudim se da predigra dosta dugo traje, znaci ima I oralnog seksa obostrano ali ja nekako uvek ostanem uskracen za ejakuliranje.Cak I ponekad u toku seksa cim stavim kondom izgubim erekciju.Da vam samo napomenem da sam ponekad pod malo vecim stresom, pa me zanima da li je to mozda uzrok svemu?Da li nekeko nekim vitaminima mogu uvecati svoj libido?Citao sam negde da je dobar Oligogal Selen, ili preporucujete nesto drugo? P.S Trudim se da se maksimalno u toku odnosa maksimalno opustim, ponekad mi postane monotono kada ne mogu da ejakuliram posle 30 min pa mi se gubi erekcija I zbog slabog osecaja, pa moja partnerka pocne da se sekira zbog toga ali ne znam kako da joj pomognem.Iskreno se nadam da mi mozete pomoci! Imam normalno jutarnje erekcije…Mislim da shvatate u cemu je problem! Da li je moja precesta masturbacija uzrok gubljenju erekcije ili kondom? Izvinjavam se jos jedanput zbog opsirnosti mog odgovora i hvala unapred!

    Odgovoreno: 05. 08. 2008.
    • Pitanje vase napetosti verovatno i jeste odgovor na vas problem. Ukoliko ste sigurni da nemate infekciju, mozete koristiti neku drugo metodu zastite od zaceca, da bi kondom izbacili, koji takodje moze biti uzrok. Reciti vasoj devojci da se ne sikira, i da predstavlja jedno od cuda prirode posto po prvi put u zivotu cujem da zenska osoba moze da ejakulira, sto je fantasticno. Salim se ejakulacija podrazumeva izbacivanje ejakulata - sperme, a orgazam je ono sto se desava vasoj devojci, a ne ejakulacija. Vama nedostaje orgazam koji mozete resiti nekim od predhodnih saveta. Vitamii vam ne mogu stetiti. dr vojinov