Postovani doktore,u podnoziju glansa pojavila mi se neka belicasta tackica pre odprilike nekih 1,5 meseci i od tada se nista nije promenilo.Ne izaziva nikakve probleme,u smislu svraba,bola peckanja ili bilo cega slicnog.Otisao sam kod 2 lekara posto sam se zabrinuo i dobio dve dijagnoze.Jedna je da su to kondilomi a druga da su u pitanju papilomi.Interesuje me da li bi ste vi mogli da mi preporucite neku kremu ili nesto slicno cime bih ja mogao da pokusam da izlecim tu situaciju.Takodje me zanima na koji jos nacin ja mogu da budem siguran koja je dijagnoza tacna?da li je moguce dati krv na analizu na hpv virus posto bi mi to poprilicno razresilo sve dileme(uli ga imas ili nemas)?Bilo kakava Vas savet bi mi dobro dosao...hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2008.
    • Problem kod ovih virusa je sto se naseljavaju u kozu i izazivaju hronicnu (trajnu) infekciju. Ukoliko se radi o kondilomima neophodno ih je ukloniti. Za papilome u predelu glansa nisam cuo. Dok ne vidim problem ni ja ne mogu biti siguran da se radi o kondilomima ili nekoj drugoj koznoj bolesti. Postoji krema koja se zove podofilotoxin - mozete probati sa njom. dr Vojinov