Lečen sam od bakterije Enterokokus fekalis antibioticima deset dana doktor mi je rekao da nalaz ponovim posle sedam dana po prestanku terapije, pa sam deset dana po prestanku terapije uradio nalaz i bio je negativan na bakteriju, (bakterija mi je inače bila pronađena u spermokulturi). Pročitao sam da kontrolni nalaz treba uraditi mesec dana po prestanku terapije, interesuje me da li je moj kontrolni nalaz urađen kad treba i da li je on pravi pokazatelj tj. da li sam se ja stvarno izlečio od te bakterije.

    Odgovoreno: 05. 08. 2008.
    • Ukoliko je negativan, stvarno ste izleceni. Obicno se nalazi kontrolisu nedelju dana nakon terapije. Ukoliko sumnjate u nalaz vi ga mozete ponoviti, ali za ovu vrstu infekcije jedan negativan nalaz je dovoljan. dr Vojinov