Postovani Dr Vojinov, molim vas za pomoc!
    Radio sam spermogram i zanima me vase misljenje. Evo rezultata:
    1. zapremina ejakulata 2 cem.
    2. vreme razdvajanja 25 min.
    3. viskozitet uredan
    4. pH 7.6
    5. hormokineza 50%
    6. akineza 50%
    7. broj u 1 ccm  0
    8. u celom ejakulatu 3-4
    Dijagnoza - oligospermija III
    Samo da napomenem da mi je vece, u oci jutra kada sam ovo radio, bilo veoma stresno! Da li to moze imati uticaja na rezultate? U slucaju da je varicocela, da li se posle operacije rezultat moze poboljsati? Sta znaci oligospermija III? Sta vi preporucjete od lekova
    za povecanje broja spermatozoida i njihove pokretljivosti?

    Odgovoreno: 29. 05. 2007.

    • Oligospermija znači mali broj spermatozoida. Varikokela može biti uzrok tog stanja, ali i infekcije, hormonski disbalans, prosistvo antitela na spermatozoide i dr te je potrebno detaljnije ispitivanje.