Zanima me sta znaci nalaz urinokulture:" izolovane saprofitne bakterije u vecem broju." Da li je dovoljno piti samo caj( i koji) ili je pozeljna i upotreba nekog antibiotika? Ja pijem uvenol caj i caj od brusnice, ali u kojoj kolicini?Pozeljna dnevna doza je...? I zanima me da li dejstvo vaginaleta ( Polygynax ) moze da utice na sastav urina ako se tada daje urin za urinokulturu.( dala sam urin na analizu za vreme dok sam stavljala ove pomenute vaginalete, pa me zanima da li one mogu eventualno da promene sastav ili boju urina, i slicno). Inace, imam 27 godina i iz Nisa sam! Veliki pozdrav i hvala unapred!

    Odgovoreno: 29. 05. 2007.

    • Potrebno je uzimati što više tečnosti i ponoviti urinokulturu. Saprofitne bakterije označavaju bakterije koje se normalno nalaze u ljudskom organizmu, znači nisu štetne. Vaginalete ne mogu uticati na sastav urina.