Da li biste mi molim vas rekli koji je prevod na srpski dijagnoze "overactive bladder"? hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 08. 2008.
    • Prevod bi u bukvalnom smislu znacio hiperaktivna besika, sto ukazuje na besiku koja se stalno kontrahuje (grci) i daje tegobe u smislu ucestalog mokrenje, nomogucnosti zadrazavanja mokrace, urgentnog mokrenja i povremenog gubitka mokrace. Dokazaju se urodinamskim testovima i za to se koriste lekovi koji smanju te kontrakcije. dr vojinov