Pre 6 meseci sam operisao varikocelu.Rezultati pre operacije su bili sledeci-br.spermatozoida 59.000.000 pokretnih 30% u mestu 10% i nepokretnih 60%.Sada posle 6 meseci promenio se samo br.spermatozoida koji je sada 120.000.000 a pokretljivost je ostala potpuno ista.Radio sam test na micoplazmu,ureaplazmu i hladimiju i rezultat je negativan.U brisu uretre nadjene su samo streptokoke.Recite mi molim Vas kakve su sanse da se ta pokretljivost uz lekove popravi i da to ne traje beskonacno dugo i da li je mozda u ovom slucaju najbolja vestacka@Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2007.

    • Sa takvim brojem spermatozoida, nema potrebe za vantelesnom ,eventualno može da se uradi inseminacija. Lekovi mogu doprineti popravljanju brzine, što je bitno za oplodnju, te je potrebno probati prvo sa tim lekovima. Ass.mr sci.med dr Saša Vojinov

Komentari na pitanje: #705

    • Posle operacije varikocele, nakon treci dan pocela se ljustiti koza sa testestima, jel to normalno, molim vas odgovorite mi