postovani dr Vojinov Imam 29 god, zivim i radim u Bg po zanimanju sam profeasr fizicke kulture. u braku sam skoro 3 godine. do sada se nismo ozbiljnije bavili pitanjem deteta jer smo sticajem okolnosti stalno suoceni sa problemom eserihije koli ili streptokoka koje se dosta cesto u zadnje 2-3 godine javljaju ili u brisu uretre ili cesce u spermo kulturi. nisam aktivan sa strane duzi niz godina pa se bojim da je to posledica nepazljivog seksualnog ponasanja od pre 6-7 godina. dodatan problem je i infekcija kod supruge( 28,5 god)- pre mesec dana je imala eserihiju ali u manjem broju, ja sam imao u velikom broju. analiza na hlamidije, miko i ureaplazme je u redu, moj spermogram, uprkos epididimitisu koji sam imao pre 3 godine, je OK, normospermia, 33* 10.000.000. za eserihiju i streptokok nema sta nisam koristio prema antibiogramu, gentamicin, ciprocinal, itd. da li postoji neki efikasniji nacin da se ukloni eserihija jer se cesto ponavlja, skoro svaka dva meseca i da li mozemo da se pozabavimo tru! dnocom bez obzira na infekciju? hvala Vam na strpljenju koje ste izdvojili u ocekivanju Vaseg odgovora s` postovanjem

    Odgovoreno: 05. 05. 2007.

    • Možete se pozabaviti pitanjem trudnoće. Pošto je vaš spermogram uredan, nemate subjekitvnih tegoba, mislim da problem nemata, što se tiče trudnoće. Ove bakterije mogu da otežaju začeće, ali ne prave probleme vezane za sam plod. Drugo pitanje pojave ovih bakterija kod vas i vaše supruge je i pitanje kvaliteta i tačnosti rada naših laboratorija.
      Ass.mr sci.med dr Saša Vojinov