Moji sin ima 3 godine.Pre godineipo je bio uspesno operiran iz HERNIJA INGVINALIS DEX.Sada mu se javlja otok na levom testisu i to pri napor(pr. odenje po golemu nuzdu).Bili smo kod lekara:na eho pregledu smo imaloi rezultati da su kanali i testisi u redu.Za razliku od prethodne kila kad smo imali potrebe da je sami vracamo ovaj otok se povuce i lezecoj poziciju i nije tako tvrd.Dr.se nemoze odluciti jeli je kila ili hidrocela.Pisite mi sta bi moglo biti sta preglede da napravimo?Uloliko je hidrocela koji su posledice,jeli semora hirurski resiti ili za koliko vremena bi se povukla?Hvala vam puno.

    Odgovoreno: 10. 06. 2008.
    • Mislim da treba sacekati neko vreme jer se u trecoj godini zatvara kanal koji povezije testis i tbusno dulju, a ta komunikacija moze biti uzrok tog otoka Najjednostavnije je u vreme pojave otoka napraviti UZ testisa cime ce se dilema definitivno resiti (kila ili hidrocela(