postovani dr. zelim da vam postavim jedno pitanje imam problem sa infekcijom mokracnog kanala radi se o hlamadiji izgleda da je dugo vremena bila prisutna al ja nisam znao kad sam saznao poceo sam lecenjem po nalogu od urologa pio sam 3dana po jednu tablete azitromicin-sumamed(500) pa zatim 10dana po jednu kapsulu vibramicina-doxycilin(100) al posto je opet hlamidija bris bio pozitivan nastavili smo opet 3dana azitromicin i 20dana vibramicin al opet bez pomoci urolog kaze da se obocno posle ove terapije gubi al kod mene nije pa sam jako uplasen da li postoji mogucnost da se ne leci i dali postoje drugi efikasniji nacini za lecenje sta preduzeti?

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Uradite test koji se zove PCR (uzorak je urin) kojim se dokazuje prisustvo hlamidije, odnosno genetskog materijala hlamidije u organizmu. Testovi sa brisevima nisu dobvoljno pouzdani te postoji mogucnost da vi i nemate hlamidiju. KAda se mojom pacijentima po treci put javi pozitivan nalaz, ja ih saljem na PCR.