postovani doktore imam problem radio sam spermogram rezultati su broj spermatozoida 46000000 pokretnih 20% slabo pokretnih40% nepokretnih40% likvefakcija posle 30 min 100% recite mi kako da popravim rezultat hvala.

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Za pocetak treba uraditi testove na infekciju, koja moze biti jedan od uzroka smanjene pokretljivosti spermatozoida. U spermagramu ne vidim broj leukocita sto moze da ukaze na infekciju,ali su ipak testovi neophodni. Lecenjem infekcije sigurno ce se popraviti i pokretljivost spermatozoida.