Postovani, od pre nedelju dana mi se pojavilo crvenilo na kozici i na glavicu. nisam obracao paznju na to, mislio sam da je posle sexualnog odnosa normalna reakcija. naime, do sledeceg sexualnog odnosa sa partnerkom osecao sam da mi sve teze ide da navucem kozicu preko glavica. u sledecem sexualnom odnosu, (tri dana posle) na pola sexa ja, kao i partnerka izgubili smo osecaj uzivanja i poceli da osecamo jako pecenje. kada sam ga izvadio kozica koja je preko glavica, od kraja glavica do malo posle sredine je bila tako naduvena, crvena, jako, jako naduvena, kao balon. imao sam osecaj da ce da pukne. prekinuli smo sa odnosom i odmah sam isprao mlakom vodom i namazao didermal mast. svrab je bio manje osetan, a oteklina (ako mogu tako da nazovem) kozice je spalsnjavala. sacekao sam dan dva i sve od prekjuce ne mogu da navucem kozicu preko glavica, a nikako do kraja. uspem da navucem kozicu, ali polako iz nekoliko pokusaja po sasvim malo i to je jedva navucem do pocetka glavica, ali ne kao i ranije do kraja. pri tome, javlja mi se jako crvenilo na kozici koja je do glavica kada ga navlacim malo jace i vise puta. danas sam primetio, posle samozadovoljavanja i da mi se na tom mestu, gde se javlja najvece crvenilo, pri navlacenju kozice do pocetka glavica, koza popucala, vidim da je koza dosta suva i to puckanje koze na dosta mesta praceno vidljivom svezom krvlju, naravno ne da je ta krv tekla, ali sve pukotine se vide sa svezom krvlju. pukotine su razmera 1-3 mm. verujem da je znacajno i to da napomenem da moja partnerka pije tablete LOGEST za regulisanja ciklusa, tj. hormona.zelim da napomenem i to da mi je to partnerka od pre mesec dana i da mi se sve ovo javilo od kada imam odnose sa njom. zamima me sta je ovo, o cemu se radi, a najvise odakle ta naduvenost kozice? hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Radi se o infekciji, bakteriskoj ili gljivicnoj, ne znam dok ne vidim, ali problem sa prevlacenjem predstavlja fimozu, koja i nastaja nakon infekcija kada se gubi eleasticnost kozice. Potrebno je sanirati infekciju  i ukoliko i dalje postoji fimoza operativno je ukloniti.