Imam probleme sa prostato već par godina. Inače, imam 33 godine. Bio sam kod više urmologa i nekoliko puta na ultrazvučnom pregledu. Takože sam vršio sva ispitivanja i svi nalazi su bili odlični. Nisu pronađene nikakve bakterije i sl. Imam problem sa čestim mokrenjem i bilove (koji nisu preterano jaki u levom predelu ispod stomaka. Kada imam problem sa stolicom tj. jako se napinjem nagon za morenjem se povećava. Probao sam sa raznim antibioticima ali od nekih me je bolio stomak pa su problemi bili čak i izraženiji. U zadnje vreme sam počeo da pijem čaj od brusnice i popio sam jednu pakovanje amer čaja. Još nisam probao prostamol uno, tako da nisam siguran koliko to ima smisla pokušati. Inače, od urologa sam dobio objašnjenje da to nije ništa opasno, da ima malo peska i da pijem blage čajeve, a kod rugog da prostata nije uvećana nego je deformisana i da je u pitanju hronična upala prostate. Dobio sam tad antibiotike i mora osam neko vreme da sedeti u toploj vodi kako bi antibiotik mogao da prodre. I on je tom prilikom konstatovao da se hronična upala prostate teško leči. Od antibiotoka se nisam izlečio, pošto mi je on predložio da idem na cistoskopiju jer je bris bio uredan ja sam odustao. Jednostavno kad su mi objasnili šta cistoskopija znači nisam htio više da se mučim i onako imam probleme.

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • SLazem se sa drugim urologom, da tegobe mogu biti posledica hronicne upale prostate. Testovi na infekciju pozitivni su samo u 20% slucajeva, dok se u sotalim bakterije ni ne nalaze. Leci se AB mesec dana, naravno ukoliko pomognu dobro je,ali ako nema efekta terapija je problematicna i svodi se na neke alternatvne metode.  Cistoskopija takodje moze da pomogne u postavljanju dijagnoza tako da i ona, obzirom na prisustvo stalnih tegoba, moze biti dobra u postavljanju dijagnoze jos nekih oboljenja ,sa slicnom sipmtomatologijom