Postovani doktors,imam 19god.u 12 god.svog zivota imao sam povredu mokracnog kanala,uretra.Operisan sam odma cim sam bio primljen u bolnici.Operacija je uspesno obavljena u institutu za majku i dete.Sustina pitanja je,dali postoje posledice,operacije,npr.Neplodnost.Mastrubiram normalno,u normalnim kolicinama ali nekoliko kapi ostaje izmedju testisa,istiskajem ispod testisa ta kolcina sperme izlazi na penisu,dali je to opasno i sta treba da uradim da bih bio siguran da nema nikakve poasnosti po meni. Hvala Unapred dr.Vojinov

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Svima zaostane izvesna kolicina semene tecnosti u kanalu nakon ejakulacije. Posedice povrede uretre mogu biti otezano mokrenje, tanji mlaz ili cak nemogucnost mokrenja zbog suzenja mokracnog kanala. Vi to ocigledno nemata. Mozete uraditi spermogram da bi videli pokretljovost i broj spermatozoida, ali povreda ne moze da utice na sastav semene tecnosti.