Postovani, Rezultati sa ultrazvuka abdomena: jetra je normalne velicine i ehostrukture bez fok. promena Z.kesa je normalne debljine zida bez kalkuloze Ekstrahpaticni z. putevi b.o. Pankreas i slezina b.o. Bubrezi su normalnog polozaja i velicine,ocuvane morfologije bez patoloskih promena Ne uocava se uvecanje nadbubrega niti lgl retroperitonealno M.besika i prostata b.o. Slabost ingvinlanih kanala Postojeca simptomatologija je vezana za navedenu slabost kanala i prednjeg trbusnog zida. Nakon pregleda prepisan mi je Tetrazepam 50mg Inace,problem koji imam,i razlog za ovaj ultrazvuk,vezan je za ucestalo mokrenje,ali bez peckanja,krvi u urinu i bilo kakvih drugih teskoca sto se tice praznjenja.Ponekad nevoljno pustim par kapi.Nocu zanemarljivo retko imam potrebu za uriniranjem.Bolovi postoje u donjem delu stomaka,preponama i lumbalnom delu ledja u predelu bubrega(bolovi na dodir i skoro pri svim pokretima).Negativan nalaz na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu.Nalaz urina i urinokulture u redu izuzev dosta sluzi u istom... Nalaz krvi u redu izuzev sedimentacije-oko 20,fibrinogena i CRP-a koji su u 2-3 navrata uvek bili dosta poviseni.Da spomenem da imam i diskus herniu L4-L5,L5-S1 i konstantne bolove u kicmi(fizikalna terapija bez rezultata,operacija se jos ne uzima u obzir kao resenje) Ono sto mene interesuje,sta mu je ono "b.o." i "slabost ingvinlanih kanala" Koja je veza i da li postoji u svemu navedenom,u vidu konacne dijagnoze i/ili lecenja?Setaju me godinama,a resenja nigde... Hvala

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • I da je vezano za ingvinalne kanale, to se ne resava operativno dok se ne pojavi prava kila. Tegobe mogu biti i posledica lumbalnog sindroma, ali ni hronicna upala prostate nije iskljucena, jer moze dati bas takve tegobe. Potreban je transrektalni UZ prostate , rektalni pregled prostate i pokuaj AB lecenja hronicnog prostatitisa u trajanju od mesec dana