POštovani,interesuje me sl.,bicu kratka,moj decko je 79godiste,dijagnoza je azospermija,utvrdjeno pre 5god,a FSH je 37.1,navodno da je od jake prehlade koju je imao u pubertetu ali nisu zauske...ukratko..ima li nade tj da li da se ponovo rade nove analize i da li postoji mogucnost izlecenja..Unapred hvala..

    Odgovoreno: 08. 06. 2008.
    • Mali testisi i 4x veci FSH od normale ukazuju na trajno ostecenje porcesa stvaranja spermatozoida. Potrebno je ipak ponoviti sve nalaze (hornoni, AT, testovi na infekciju m, UZ ) i uraditi biopsiju testisa ukoliko je azoospermija i dalje prisutna